De Biazi: Të vazhdojmë punën e nisur

Trajneri i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi, ka dalë sot në një konferencë për shtyp, në Federatën Shqiptare të Futbollit. I shoqëruar nga menaxheri Alban Bushi, ai ka folur për mediat shqiptare në lidhje me dy ndeshjet miqësore me Francën dhe Italinë më 14 dhe 18 nëntor. Ai e ka nisur fjalën e tij, me dy mesazhe. I pari që i drejtohej portierit të kombëtares Alban Hoxha bashkëshortja e të cilit po kalon një gjëndje të rëndë shëndetsore. Falenderimi i dytë, ka ardhur për të gjithë tifozët shqiptarë anembanë botës, për mbështetjen që i kanë dhënë ekipit kombëtar, pas ngjarjeve të fundit në Beograd.
Pastaj, ai ka bërë të njohur listën me 27 futbollistë, ku emri më të rinj që i bashkohen kombëtares janë Arlind Ajeti që luan me Bazelin, Erando Karabeci dhe Stivi Frasheri i Tiranës. Më pas trajneri De Biazi, i është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve.
Ja cila është lista me futbollistët që do të grumbullohen ditën e hënë në Resortin “Tropikal” në Durrës:

 

Emer Mbiemer Ekipi qe aktivizohet Pozicioni qe luan
Etrit Berisha Lacio Portier
Orges Shehi Skenderbeu Portier
Stivi Frasheri Tirana Portier
Debatik Curri Tirana Mbrojtes
Mergim Mavraj Keln Mbrojtes
Lorik Cana Lacio Mbrojtes
Elseid Hysaj Empoli Mbrojtes
Ansi Agolli Karabak Mbrojtes
Andi Lila PAS Janina Mbrojtes
Ermir Lenjani St. Gallen Mbrojtes
Arlind Ajeti Basel Mbrojtes
Taulant Xhaka Basel Mesfushor
Ergys Kace Paok Mesfushor
Amir Abrashi Grashoper Mesfushor
Burim Kukeli Zyrih Mesfushor
Emiljano Vila Partizani Mesfushor
Herolind Shala Odds Mesfushor
Odise Roshi FSV Frankfurt Mesfushor
Armando Vajushi Liteks Mesfushor
Ledian Memushaj Peskara Mesfushor
Valdet Rama Munchen 1860 Mesfushor
Ervin Bulku Tirana Mesfushor
Erando Karabeci Tirana Mesfushor
Sokol Cikalleshi RNK Split Sulmues
Bekim Balaj Slavia Prages Sulmues
Hamdi Salihi Hapoel Sulmues
Edmond Kapllani FSV Frankfurt Sulmues

www.fshf.org