NEWS

Mirupafshim….Shqiperi e dashur

Mirupafshim….Shqiperi e dashur

oha kalon shume shpejt dhe pa kuptuar shpejtesine e saj, teksa ne e perceptojme ne ate menyre ndryshe sipas kapaciteteve tona per ta jetuar te tashmen qe kemi dhe pikerisht per kete motiv koha per mua fluturoi … kam jetuar dhe perjetuar keto 5 vite e gjysem ne shqiperi ne menyre shume intensive, i shoqeruar(…)

Faleminderit Shqiperi! Pergjithmone ne zemren time

Faleminderit Shqiperi! Pergjithmone ne zemren time

Kjo eshte nje faqe e pervojes time profesionale ne Shqiperi qe kurre nuk do kisha dashur ta shkruaja! Kam menduar dhe medituar gjate dhe deshiroj t’ju informoj se duke nisur nga sot nuk do te jem me Trajneri i kombetares sone! Do te ndalem ketu sepse deshiroj te mendoj per te miren dhe rritjen e(…)

PRESS

CARRIERA ALLENATORE

1992/93
1993/94
1994/95
1995/96
1996/97
1997/98
1998/99
Nov.1999
2000/01
2001/02
2002/03
2003/04
2004/05
2005/06
2006/07
Ott.2007
Apr.2008
2008/09
2009/2010
Dic.2011
2012/2013
2013/2014
2014/2015

Pro Vasto
Carpi
Carpi
Carpi
Cosenza
Spal
Spal
Modena
Modena
Modena
Modena
Brescia
Brescia
Torino
Torino
Levante
Torino
Torino
Udinese
Albania
Albania
Albania
Albania

C2
C1
C1
C1
B
C2
C1
C1
C1
B
A
A
A
B
A
Liga
A
A
A
Naz.
Naz.
Naz.
Naz.

CARRIERA GIOCATORE

1974/75
1975/76
1976/77
ott.1976
1977/78
1978/79
1979/80
1980/81
1981/82
1982/83
1983/84
1984/85
1985/86
1986/87
1987/88
1988/89
1989/90

Treviso
Inter
Inter
Reggiana
Pescara
Brescia
Brescia
Brescia
Brescia
Brescia
Palermo
Palermo
Palermo
Vicenza
Treviso
Treviso
Bassano

D
A
A
C1
A
B
B
A
B
B
B
B
B
B
C2
C2
D

CARTA D'IDENTITA'

nome:
cognome:
nato a:
il:
nazione:
professione:
squadra:

Giovanni
De Biasi
Sarmede (TV)
16-06-1956
Italy
Allenatore
Albania

FIFA World Ranking

Questo sito web utilizza cookies per offrirti la migliore esperienza di navigazione possibile. Proseguendo nella navigazione, acconsenti all’utilizzo dei cookies. MAGGIORI INFORMAZIONI | OK