Gjithmonë, i respektuar

Në fund të muajit dhjetor, Gianni De Biasi u zgjodh nga votuesit online si “Sportisti i vitit 2014” në rajonin e Treviso-s në Itali, një sondazh i organizuar nga gazeta dell “Tribuna di Treviso”.

Dje pasdite, trajneri i Kombëtares shqiptare ishte për një vizitë në redaksinë e “Tribuna”-s, ku u prit nga drejtuesit e gazetës me të cilët De Biasi zhvilloi një bisedë mjaft të përzemërt.

Së bashku me Gianni De Biasi-n ishte edhe Eleonora Marchi, medaliste në Europianin dhe Botërorin e skermës, si dhe medalje e argjendtë në Lojërat Olimpike Rinore “Nanjing 2014” të zhvilluara në Kinë. Në bisedë morrën pjesë  edhe Elisabetta Bianchin me Gabriele Gava, ish-arbitër i Serie A në Itali.

www.sportal.al

 

tribunatreviso1 tribunatreviso2 tribunatreviso3 tribunatreviso tribunatreviso4