Gianni de Biasi publikon listën e lojtarëve për Danimarkën dhe Portugalinë‏

Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi në një konferencë në Skype, moderuar nga zëdhënësja Jona Dervishi, nje risi kjo per FSHF, ka publikuar listën e futbollistëve që do marrin pjesë në ndeshjet me Danimarkën me 4 Shtator 2015 ora 20:45 dhe në 7 Shtator Shqipëri-Portugali në “Elbasan Arena” në oren 20:45. Tekniku italian për dy ndeshjet e rëndësishme eliminatore të France EURO 2016 ka  zgjedhur këta futbollistë:

Emer

Mbiemer

Datelindja

Ekipi qe aktivizohet

Etrit

Berisha

10.03.1989

Lacio

Alban

Hoxha

23.11.1987

FK Partizani

Orges

Shehi

25.09.1977

KF Skenderbeu

Ansi

Agolli

11.10.1982

Karabak

Arlind

Ajeti

25.09.1993

FC Basel

Naser

Aliji

27.12.1993

FC Vaduz

Lorik

Cana

27.07.1983

Lacio

Berat

Djimsiti

19.02.1993

FC Zyrih

Elseid

Hysaj

20.02.1994

Napoli

Andi

Lila

12.02.1986

Pas Janina

Amir

Rrahmani

24.02.1994

RNK Split

Amir

Abrashi

17.03.1990

SC Freiburg

Migjen

Basha

05.01.1987

FC Luzern

Ergys

Kace

08.07.1993

Paok

Burim

Kukeli

16.01.1984

FC Zyrih

Ervin

Bulku

03.03.1981

KF Tirana

Herolind

Shala

01.02.1992

FC Slovan Liberec

Taulant

Xhaka

28.03.1991

FC Basel

Bekim

Balaj

11.01.1991

HNK Rijeka

Sokol

Cikalleshi

27.07.1990

Medipol Basaksehir

Shkelzen

Gashi

15.07.1988

FC Basel

Ermir

Lenjani

05.08.1989

FC Nantes

Odise

Roshi

22.05.1991

HNK Rijeka

Armando

Sadiku

27.05.1991

FC Zyrih

Hamdi

Salihi

19.01.1984

KF Skenderbeu

FSHF