Miqesore .Shqiperi-Lituani 4-1

Me nje fitore te thelle 4-1 eshte mbyllur ndeshja miqesore Shqiperi-Lituani e cila u zhvillua ne stadiumin Kombetar Qemal Stafa nen rrebeshin e shiut te vazhdueshem. Por as moti i keq dhe as terreni i renduar nuk i ka penguear kuqezinjte e drejtuar nga De Biasi. Pjesa e pare ishte padyshim ne kornizat e nje spektakli te vertete ku levizshmeria ne fushe, kombinacionet e vrullshme dhe rastet e krujuara per shenim prezantuan Kombetaren tone si nje skuader e vertete profesioniste. Ne keto 45 minuta u shenuan tre gola radhazi me autor Meha i cili goditi nga nje distance mbi 30 metra duke shenuar nje eruogol i rralle. Me pas Basha brenda zones shkoi ne 2-0 per tja lene radhen Canit i cili mbylli pjen e pare me shifrat 3-0. Ne pjesen e dyte megjithe nderrimet e shumta perseri Shqiperia shenon golin e katert si pasoje e nje autogoli lituanez. Pak para se arbitri bullgar te sinjalizonte perfundimin e ndeshjes Lituania shenon golin e vetem. Fitore e bukur ne loje e rezultat e cila vjen menjehere pas asaj historike te arritur tre di.ite me pare ne Norvegj

Fonte: http://www.fshf.org/artikull/miqesore-shqiperi-lituani-4-1

FSHF.org